Αναγγελία για Μ. Κελπανίδη (ΝΕΟ)

ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΚΛΕΚΤΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ

Το Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής της Φιλοσοφικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με ιδιαίτερα μεγάλη θλίψη πληροφορήθηκε τον ξαφνικό θάνατο του εκλεκτού και αγαπητού συναδέλφου,

Μιχάλη Κελπανίδη,

Ομότιμου Καθηγητή της Κοινωνιολογίας της Εκπαίδευσης,  ο οποίος τίμησε το Τμήμα με το επιστημονικό και εκπαιδευτικό του έργο και προσέφερε στο Τμήμα  από διάφορες θέσεις ευθύνης, όπως αυτή του Διευθυντή του Τομέα Παιδαγωγικής.
Ο εκλιπών υπήρξε πανεπιστημιακός δάσκαλος με εξαίρετο ήθος προς φοιτητές και συναδέλφους και με επιστημονική απήχηση τόσο στον ελλαδικό όσο και στο διεθνή χώρο.

Τιμώντας τη μνήμη του, το Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής

Ψ η φ ί ζ ει

-  Να εκφραστούν τα συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

-  Να παραστούν οι συνάδελφοι του Τμήματος στην εξόδιο ακολουθία (Τετάρτη 2/3/2016, ώρα 12.00 μ στα κοιμητήρια της Αναστάσεως – Θέρμη).

-   Να αναρτηθεί το σχετικό ψήφισμα στην ιστοσελίδα του Τμήματος.

-   Σε ένδειξη τιμής και πένθους να μην πραγματοποιηθούν τα μαθήματα του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής την Τετάρτη και ώρα 11.00 πμ μέχρι 13.30μμ.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής

Κωνσταντίνος Μπίκος