Σας ενημερώνουμε ότι το 134169/ΓΔ1/22.11.23 έγγραφο του ΥΠΑΙΘΑ με θέμα: “Διαβίβαση πινάκων των εισαγομένων με την ειδική κατηγορία των διακριθέντων αθλητών, που υπέβαλαν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής σε Τμήματα/Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης και αίτηση διαγραφής από προηγούμενο Τμήμα/Σχολή έτους 2023” και σας ενημερώνουμε ότι:
– οι εγγραφέντες στα Τμήματα του ΑΠΘ, ακαδ. έτους 2023-2024, της εν θέματι ειδικής κατηγορίας καλούνται όπως καταχωρήσουν τα στοιχεία τους και ανεβάσουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά στην πλατφόρμα του ΑΠΘ https://register.auth.gr από την 27η Νοεμβρίου έως την 1η Δεκεμβρίου
– στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με τα στάδια της διαδικασίας, στην οποία μπορείτε να παραπέμπετε, με ενεργό σύνδεσμο
– θα ακολουθήσει μήνυμα από το ΚΗΔ σχετικά με την πρόσβασή σας στους πίνακες εγγραφέντων και διαγραφέντων (αρχεία .pdf & .xls) και τις δικές σας απαραίτητες ενέργειες ως προς το σύστημα ηλεκτρονικής γραμματείας
Επισημαίνεται ότι ο πίνακας εγγραφέντων είναι ενιαίος. Η αντιπαραβολή αυτού με τον/τους πίνακες επιτυχόντων ανά επιμέρους επιλογή μπορεί να γίνει σύμφωνα με τη στήλη “κατηγορία θέσης επιτυχίας” (αρχείο .pdf)
Οι ατομικοί φάκελοι των επιτυχόντων/εγγραφέντων στο Τμήμα σας απεστάλησαν από το ΥΠΑΙΘΑ. Παρακαλούμε όπως φροντίσετε, πλην του Τμήματος Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Σερρών, να τους παραλάβετε από το Τμήμα Σπουδών εντός της ανωτέρω προθεσμίας.